Mezi významné drobné památky, které se mohou vyskytovat v lokalitách výmladkových lesů, náleží stavby a jiné objekty drobné sakrální architektury, především kříže, boží muka, kapličky, křížové cesty, pomníky a sakrální obrazy, umístěné obvykle na stromech. Drobné sakrální objekty patří k význačným projevům křesťanské liturgie v kulturní krajině (Kopeček, Löw & Kučera 2015)
K nejvzácnějším drobným sakrálním objektům v naší krajině náleží kamenné kříže (Kolektiv 2007; Bělohradský, Belicová & Bořil 2013). Kamenné kříže byly obvykle umisťovány tam, kde došlo k nějaké tragické události, na smírčích kamenech je často zobrazen nástroj, kterým byla spáchána vražda.
Vápencový kamenný kříž se zachoval v západní části lokality Přední kout (ORP Hustopeče). Je umístěn u cesty v okrajové části lesa. Na ploše kříže jsou vytesány texty, na jedné strany německý, na druhé český: „V roce 1663 při tatarském vpádu byl na tomto místě zabit pan Konrád Schalke, císařský služebník a měšťan hustopečský. Jeho mrtvé tělo pohřbeno v kryptě sv. Jana v Brně.“
Bohaté na výskyt sakrálních objektů je území ORP Moravský Krumlov. Z roku 1881 pochází nově zrestaurovaný kříž akademickým sochařem Petrem Roztočilem na lesní světlině nad Moravským Krumlovem, kde vévodí krásné vyhlídce na město. Jiný kamenný kříž, který byl postaven „ke chvále boží na počest milostivého léta 1901 Ferdinandem Novákem z Ivančic“, se nachází u křižovatky lesních cest na známé lokalitě Réna nad Ivančicemi. Další kříž je postaven na křižovatce lesních cest poblíž kóty 415 m n. m. na místě zvaném U stavení v Moravsko Krumlovské oboře, na kamenném podstavci je letopočet 1856, u dvojjazyčného německo – českého nápisu „Dokonáno jest“ je letopočet 1930, vlastní kříž je kovový. Moderní kříž z roku 1999 byl vztyčen na jiném místě v oboře a obsahuje nápis „Prosím tě Pane Bože, dej tomuto místu klid a mír“. V Moravsko Krumlovské oboře byla nalezena i jedna z lesních kapliček, které jsou jinak poměrně vzácné.